2021 yil 21 iyul kuni Toshkent Jan Mone Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi va “Diplomatic World” jurnali birgalikda uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvda “Diplomatic World” jurnali ijrochi direktori B.Ditrix xonim va “Diplomatic World Institute” markazi menejeri A.Turkstra ishtirok etdilar. Toshkent Jan Mone Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi tomonidan mazkur loyiha rahbari va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori G.Ismailova ishtirok etdi.
G.Ismailova mehmonlarga JIDU faoliyati haqida, Toshkent Jan Mone Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi loyihasining asosiy g‘oyalari va kelajakdagi rejalari to‘g‘risida maʼlumotlar berdi. Shuni taʼkidlash joizki, ular universitet faoliyati, ayniqsa, olib borilayotgan ilmiy sohadagi ishlarga katta eʼtibor qaratishdi. So‘ng, “Diplomatic World” jurnali ijrochi direktori B.Ditrix xonim suhbatni davom ettirib, “Diplomatic World” jurnalining sentyabr oyida O‘zbeksiton Respublikasi mustaqilligining 30 yilligiga bag‘ishlangan maxsus soni haqida gapirib berdi. Uchrashuv mobaynida tomonlar ushbu loyiha doirasida yuzaga keladigan masalalar va kelajak istiqbollari xususida fikr almashishdi.
Samimiy kayfiyatda o‘tgan uchrashuvda birgalikda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan yangi maqsad, vazifalar va yangi hamkorlik nuqtalari aniqlab olindi.
Maʼlumot uchun: “Diplomatic World” xalqaro jurnali siyosat, diplomatiya, biznes, moliya, sanʼat va madaniyat sohalarini keng yoritib kelmoqda. . Jurnal Yevropaning parlament aʼzolari, Yevropa Ittifoqi rahbarlari, ishbilarmon doiralar, diplomatik korpuslar va Bryusselda akkreditatsiyadan o‘tgan xalqaro tashkilotlarga tarqatiladi.
2020 yilda jurnalning O‘zbekistonga bag‘ishlangan maxsus soni nashr etilgan bo‘lib, unda Yevropaning yetakchi iqtisodchi, analitik va ishbilarmon doiralari vakillarining maqola va intervyulari, xususan G.Ismailovaning intervyusi joy olgan.

On July 21, 2021, the Tashkent Jean Monnet Centre of Excellence for European Studies and the “Diplomatic World” magazine held a joint meeting. The executive director of the “Diplomatic World” magazine Madame B. Dietrich and the manager of the “Diplomatic World Institute” Center A. Turkstra were warmly welcomed at the University of World Economy and Diplomacy. TashCoE was represented by Dr. G.Ismailova, Vice-Rector for Science and Innovation of the University of World Economy and Diplomacy and a Head of the project.
Dr.Ismailova informed the guests about the activities of the UWED, and the main idea and further plans of the Tashkent Jean Monnet Centre of Excellence for European Studies project. It should be noted that they paid great attention to the activities of the University, especially in the field of science. Then the executive director of “Diplomatic World” Madame B. Dietrich continued the conversation, telling in detail about the “Diplomatic World” magazine’s special issue dedicated to the 30th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan in September. During the meeting, the parties exchanged views on issues arising within the framework of the project, and prospects for the future.
The meeting, held in a warm atmosphere, identified new goals, objectives and new points of cooperation that need to be implemented together.
For information: The international magazine “Diplomatic World” covers events in the field of politics, diplomacy, business, economy, culture and arts. The magazine is distributed among leaders of the European Union, members of the European Parliament, business circles, diplomatic corps and international organizations accredited in Brussels. In 2020, the magazine’s special issue was dedicated to Uzbekistan presenting articles and interviews of leading economists, analysts and business circles of Europe, and Dr.Ismailova’s interview about our country.