2021 yil 21 iyul kuni Toshkent Jan Mone Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi va “Diplomatic World” jurnali birgalikda uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvda “Diplomatic World” jurnali ijrochi direktori B.Ditrix xonim va “Diplomatic World Institute” markazi menejeri A.Turkstra ishtirok etdilar. Toshkent Jan Mone Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi tomonidan mazkur loyiha rahbari va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori G.Ismailova ishtirok etdi.
G.Ismailova mehmonlarga JIDU faoliyati haqida, Toshkent Jan Mone Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi loyihasining asosiy g‘oyalari va kelajakdagi rejalari to‘g‘risida maʼlumotlar berdi. Shuni taʼkidlash joizki, ular universitet faoliyati, ayniqsa, olib borilayotgan ilmiy sohadagi ishlarga katta eʼtibor qaratishdi. So‘ng, “Diplomatic World” jurnali ijrochi direktori B.Ditrix xonim suhbatni davom ettirib, “Diplomatic World” jurnalining sentyabr oyida O‘zbeksiton Respublikasi mustaqilligining 30 yilligiga bag‘ishlangan maxsus soni haqida gapirib berdi. Uchrashuv mobaynida tomonlar ushbu loyiha doirasida yuzaga keladigan masalalar va kelajak istiqbollari xususida fikr almashishdi.
Samimiy kayfiyatda o‘tgan uchrashuvda birgalikda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan yangi maqsad, vazifalar va yangi hamkorlik nuqtalari aniqlab olindi.
Maʼlumot uchun: “Diplomatic World” xalqaro jurnali siyosat, diplomatiya, biznes, moliya, sanʼat va madaniyat sohalarini keng yoritib kelmoqda. . Jurnal Yevropaning parlament aʼzolari, Yevropa Ittifoqi rahbarlari, ishbilarmon doiralar, diplomatik korpuslar va Bryusselda akkreditatsiyadan o‘tgan xalqaro tashkilotlarga tarqatiladi.
2020 yilda jurnalning O‘zbekistonga bag‘ishlangan maxsus soni nashr etilgan bo‘lib, unda Yevropaning yetakchi iqtisodchi, analitik va ishbilarmon doiralari vakillarining maqola va intervyulari, xususan G.Ismailovaning intervyusi joy olgan.

21 июля 2021 года Ташкентский центр международного опыта европейских исследований имени Жана Монне и Журнал “Дипломатический мир” провели совместную встречу. Во встрече приняли участие исполнительный директор журнала “Diplomatic World” Мадам Б. Дитрих и менеджер Центра “Diplomatic World Institute” А. Туркстра. Ташкентский центр международного опыта европейских исследований имени Жана Монне был представлен в лице Г.Исмаиловой, проректор по науке и инновациям Университета мировой экономики и дипломатии и глава проекта.
Г.Исмаилова ознакомила гостей о деятельности УМЭД, и основными идеями и дальнейшими планами проекта Ташкентского центра передового опыта европейских исследований имени Жана Моне. Следует отметить, что они уделили большое внимание деятельности университета, особенно в области науки. Затем продолжила беседу исполнительный директор «Дипломатического мира» Госпожа Б. Дитрих, подробно рассказав о специальном выпуске журнала «Дипломатический мир», посвященном 30-летию Независимости Республики Узбекистан, в сентябре. В ходе встречи стороны обменялись мнениями по вопросам, возникающим в рамках проекта, и перспективам на будущее.
Встреча, прошедшая в теплой атмосфере, определила новые цели, задачи и новые точки сотрудничества, которые необходимо реализовать совместно.
Для справки: Международный журнал «Дипломатический мир» освещает события в области политики, дипломатии, бизнеса, экономики, культуры и искусства. Журнал распространяется среди лидеров Европейского Союза, членов Европейского парламента, деловых кругов, дипломатического корпуса и международных организаций, аккредитованных в Брюсселе. В 2020 году специальный выпуск журнала был посвящен Узбекистану, где были представлены статьи и интервью ведущих экономистов, аналитиков и деловых кругов Европы, также интервью доктора Исмаиловой о нашей стране.