Ushbu to‘plam 2022 yil 5 may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Toshkent Jan Monne nomidagi Yevropa tadiqiqotlari bo‘yicha ilg‘or tajriba markazi (TashCoE) bilan hamkorligida tashkil etilgan “Global jarayonlar va ularning Markaziy Osiyoga ta’siri” mavzusidagi respublika ilmiy-amaliy anjuman materiallari asosida shakllantirildi.
Mazkur to‘plamdan oliy o‘quv yurtlari professoro‘qituvchilari, tadqiqotchilar, magistrantlar, talabalar, tegishli vazirlik va muassasalar xodimlari foydalanishlari mumkin.
To‘plamga kiritilgan tezislardagi ma’lumotlarning haqqoniyligi va iqtiboslarning to‘g‘riligiga mualliflar mas’uldir. Tezislar mualliflarning nuqtai nazarini aks etadi va ular to‘plamni chop etishga mas’ul bo‘lgan tashkilot bilan mos kelmasligi mumkin.

This collection was compiled on May 5, 2022 at the University of World Economy and Diplomacy in cooperation with the Tashkent Jean Monnet Center of Excellence (TashCoE) based on the practical materials of the conference.
The collection is available to university professors, researchers, graduate students, students and employees of relevant ministries and departments.
The authors are responsible for the accuracy of the information contained in the abstracts and the accuracy of citations. Abstracts reflect the point of view of the authors and may not coincide with the point of view of the editors responsible for publishing the collection.