Ushbu to‘plam 2022 yil 5 may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Toshkent Jan Monne nomidagi Yevropa tadiqiqotlari bo‘yicha ilg‘or tajriba markazi (TashCoE) bilan hamkorligida tashkil etilgan “Global jarayonlar va ularning Markaziy Osiyoga ta’siri” mavzusidagi respublika ilmiy-amaliy anjuman materiallari asosida shakllantirildi.
Mazkur to‘plamdan oliy o‘quv yurtlari professoro‘qituvchilari, tadqiqotchilar, magistrantlar, talabalar, tegishli vazirlik va muassasalar xodimlari foydalanishlari mumkin.
To‘plamga kiritilgan tezislardagi ma’lumotlarning haqqoniyligi va iqtiboslarning to‘g‘riligiga mualliflar mas’uldir. Tezislar mualliflarning nuqtai nazarini aks etadi va ular to‘plamni chop etishga mas’ul bo‘lgan tashkilot bilan mos kelmasligi mumkin.

Данный сборник сформирован 5 мая 2022 года в Университете мировой экономики и дипломатии в сотрудничестве с Ташкентским центром передового опыта имени Жана Моне (TashCoE) на основе практических материалов конференции.
Сборник доступен для преподавателей вузов, научных сотрудников, аспирантов, студентов и сотрудников профильных министерств и ведомств.
Авторы несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в аннотациях, и достоверность цитат. Тезисы отражают точку зрения авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции, ответственной за издание сборника.