«Yevropa ittifoqi doirasida migratsiya sohasini tartibga solishning xalqaro huquqiy asoslari» – Toshkent Jan Mone nomidagi Yevropa tadqiqotlari bo’yicha ilg’or tajriba markazi
2023-yil 27-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida «Jan Mone nomidagi Yevropa tadqiqotlari boʼyicha ilgʼor tajriba markazi (Tashkent Jean Monnet Centre of Excellence for European studies)” loyihasi doirasida «Evropa ittifoqi doirasida migratsiya sohasini tartibga solishning xalqaro huquqiy asoslari» mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy davra suhbati boʼlib oʼtdi. Mazkur tadbirda Xalqaro Migratsiya Tashkiloti vakili, Oʼzbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi, Toshkent davlat yuridik universitetidan vakillar hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining professor oʼqituvchilari va talabalari ishtirok etishdi. Davra suhbati davomida Yevropa ittifoqi doirasida migratsiyani tartibga solishning huquqiy asoslari, Xalqaro migratsiya huquqi shakllanishining nazariy-kontseptual jihatlari, migratsiyani va sogʼliqni saqlash masalalari va mavzuga doir boshqa masalalar muhokama qilindi.

“International-legal regulation of migration within the European Union” – Tashkent Jean Monnet Centre of Excellence for European studies
On February 27, 2023, at the University of World Economy and Diplomacy, within the framework of the project Tashkent Jean Monnet Center of Excellence for European studies international round-table discussion was held on the topic of “International-legal regulation of migration within the European Union”.
Representatives of the International Organization for Migration, Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, Tashkent State University of Law, professors and students of the University of World Economy and Diplomacy took part in this event. During the roundtable discussion, the legal basis of regulation of migration within the European Union, theoretical and conceptual aspects of the formation of international migration law, migration and health related aspects and other issues were discussed.