2021 yil 30 sentabr kuni uchinchi chorak yakunlari bo‘yicha Toshkent Jan Monne Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi rahbarlari yig‘ilishi o‘tkazildi. Yo‘nalish yetakchilari tomonidan shu vaqt ichida amalga oshirilgan ishlar hisobot qilindi. Bo‘lib o‘tgan konferensiyalar, uchrashuv va ilmiy seminarlarning natijalari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, Markaz oldida turgan navbatdagi reja va maqsadlar ishlab chiqilib, keyingi chorakni ko‘proq ilmiy nashrlar, xususan, maqolalar to‘plami va monografiyalarga bag‘ishlash kelishib olindi.

On September 30, 2021, a regular meeting of the heads of Tashkent Jean Monnet Centre of Excellence for European Studies in Europe was held following the results of the third quarter. The heads of the directions announced the completed tasks for this period. The results of conferences, meetings and scientific seminars were summed up.
In addition, the forthcoming plans and goals of the Center were discussed and mechanisms for their implementation were developed. It was decided that the last quarter of the year will be devoted more to scientific publications, as a result of which collections and monographs will be published.