2021 yil 30 sentabr kuni uchinchi chorak yakunlari bo‘yicha Toshkent Jan Monne Yevropa tadqiqotlari bo‘yicha ilg‘or xalqaro tajriba Markazi rahbarlari yig‘ilishi o‘tkazildi. Yo‘nalish yetakchilari tomonidan shu vaqt ichida amalga oshirilgan ishlar hisobot qilindi. Bo‘lib o‘tgan konferensiyalar, uchrashuv va ilmiy seminarlarning natijalari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, Markaz oldida turgan navbatdagi reja va maqsadlar ishlab chiqilib, keyingi chorakni ko‘proq ilmiy nashrlar, xususan, maqolalar to‘plami va monografiyalarga bag‘ishlash kelishib olindi.

30 сентября 2021 года прошло очередное совещание руководителей Ташкентского центра передового международного опыта европейских исследований имени Жана Монне по итогам третьего квартала. Главами направлений были озвучены выполненные задачи за этот период. Были подведены итоги по конференциям, встречам и научным семинарам.
Помимо этого, были обсуждены предстоящие планы и цели Центра и разработаны механизмы по их осуществлению. Было решено, что последний квартал года будет посвящен больше научным изданиям, в результате которого будут изданы сборники и монографии.